سامانه جدید ایمیل شریف

به اطلاع تمامی کاربران می‌رساند که با تلاش کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات، سامانه ایمیل جدید برای کاربران دانشگاه صنعتی شریف آماده بهره‌برداری می‌باشد و از روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ساعت ۴ بعد از ظهر، ایمیل های تمامی کاربران بر روی سامانه جدید قابل دریافت می باشد. این سامانه از طریق آدرس mail.sharif.edu  در دسترس می‌باشد. البته برنامه انتقال هر چه زودتر این سامانه در ماه‌های گذشته بوده است که با توجه به بعضی پیچیدگی‌های فنی این موضوع به تاریخ مذکور موکول شده است تا در آخرین فرصت باقیمانده و قبل از شروع ترم این تغییر انجام پذیرد. ذکر چند نکته ضروری می‌باشد:

دانشجویان جهت انجام تغییر شناسه از طریق لینک زیر اقدام نمایند.

https://id.sharif.edu:8090/people/change_uid

برای دانشجویان ورودی 94 که شناسه آنها ترکیبی از اسم، فامیل و عدد می باشد، شناسه کاربری ایمیل آنها به شکل

 

yoursharifid@student.sharif.edu

می­باشد و نیاز به تغییر شناسه نمی­باشد.

در صورت استفاده خواهشمند است از طریق سامانه noc.sharif.ir مشکلات احتمالی سرویس را به این مرکز منعکس فرمائید. لازم به ذکر است که بعد از تغییر شناسه، حدودا ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت طول می کشد تا بتوانید از شناسه جدید برای اتصال به اینترنت استفاده نمائید.

 

جهت ورود به سامانه نام کاربری اساتید از username به username@sharif.edu عوض می‌شود. یکی از دلایل این تغییر، در راستای برنامه ایجاد roaming بین دانشگاه‌های کشور مانند eduroam می‌باشد که نیازمندی‌های آن بتدریج باید فراهم گردد.

 

جهت ورود به سامانه نام کاربری دانشجویان از username به username@student.sharif.edu عوض می‌شود.

 

جهت ورود به سامانه نام کاربری کارمندان از username به username@staff.sharif.edu عوض می‌شود.

 

جهت آشنایی با واسط کاربری سامانه می‌توانید از نام کاربری و رمز عبور خود استفاده نمایید. در ضمن واسط کاربری برای دستگاه‌های مختلف (کامپیوتر، تبلت و موبایل) متفاوت می‌باشد.

 

از چهارشنبه ۴ بعد از ظهر کاربران فقط می‌توانند به سامانه جدید متصل گردند و ایمیل‌های جدید خود را دریافت کنند. ایمیل های قدیمی که در پوشه های کاربران بر روی سرور قدیم قرار دارد قابل دسترس بوده و طی ۹۶ ساعت و به تدریج به پوشه‌های کاربران در سامانه جدید منتقل می‌گردد. ارسال و دریافت از ایمیل جدید امکان پذیر نمی باشد.

 

بدلیل بخشی از اصلاحات زیرساختی از هفته آتی آدرس لیستهایی که در دامنه شریف قرار داشته اند تغییر خواهد کرد، برای مثال sharifprofs@sharif.edu به sharifprofs@lists.sharif.edu تغییر خواهد کرد. این تغییرات در لیستهای مربوطه اطلاع رسانی می گردد.

جهت ارسال ایمیل از یک حساب کاربری به ایمیلی دیگر (forwarding)، تنظیمات لازم باید بر روی ایمیل جدید توسط کاربر صورت پذیرد.

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus